Almira Laser Haberler

Lazer Teknolojisiyle Kaşe Üretimi

Yazan:

Lazer Teknolojisiyle Kaşe Üretimi

Eski sistemlere kıyasla artık kaşe yapmak hem çok kolay hemde lazer teknolojisi sayesinde bir o kadar basit. Bilgisayarınızda hazırlayacağınız dizgiyi usb bağlantısı sayesinde bir yazıcı gibi kullanarak lazer kesim ve kazıma makinenize gönderebilirsiniz. devam

Lazer Makinelerimizde Maket, Mimari Model Örnekleri

Yazan:

Lazer Makinelerimizde Maket, Mimari Model Örnekleri

Mimari proje maketleri başta olmak üzere, tarihi eser maketleri, endüstriyel ürün prototipleri , inşaat ve dekorasyon sektöründe kullanılan obje ve tasarımların üretimi konularında faaliyet göstermektedir.
Örnek resimde lazer kesim sistemi ile kesilmiş olan  maket parçaları görüntülenmektedir. Lazer kesim sistemi ile normalde günler sürecek el işçiliğini dakikalarla ölçülecek sürede elde etmek mümkün.

Neden Lazer Makineler?

Pantograf ve benzerleri gibi geleneksel manuel, otomatik veya programlanabilir kazıma yöntemleri ile karşılaştırıldığında lazer kazıma makineleri malzemeyi işlemek için sadece lazer ışınını kullandığından ve malzeme üzerine herhangi bir kuvvet uygulamadığından, işlenen malzemede geleneksel yöntemlerdeki gibi bir aşınmaya ve yıpranmaya neden olmaz. Ayrıca lazer ışını kullanılarak işlenen malzemede herhangi bir hasar veya bozulma meydana gelme ihtimali geleneksel yöntemlerle karşılaştırıldığında çok daha azdır. Ayrıca lazer ışını yönteminde geleneksel yöntemlerde kullanılan kazıyıcı uçlar gibi herhangi bir sarf malzemesi olmadığından, kullanımları çok daha kolaydır.

Lazer makineler ile işlenen malzemelerde sonuç çok daha hızlı, temiz ve kolay elde edilir. Ayrıca lazer makineler geleneksel kazıma makinelerinden çok daha hızlı olup çok çeşitli malzeme işlenebilmesine olanak tanır.

Kalıpsız İmalat için.

Malzemede deformasyon yapmadan

Enaz pürüz ve çapaksız kesim için

Prototip çalışmalarda düşük maliyet

Çok küçük çaplarda delik delebilme

Talaşlı üretime göre daha ekonomik

Malzemeye temas etmediğinden malzemede ezilme ve çarpılma oluşmaz.