Almira Laser Haberler

2014 Sign Istanbul fuarındaki ziyaretiniz için teşekkür ederiz.

Yazan:

2014 Sign Istanbul fuarındaki ziyaretiniz için teşekkür ederiz.

SIGN ISTANBUL fuarında standımızı ziyaret ettiğiniz için teşekkür ederiz.

Lazer makinesi ve yedek parça ihtiyacınız için 0212 438 16 26 numaralı telefonumuzu arayabilir ve müşteri temsilcilerimiz ile görüşebilirsiniz.

Fuar fotoğraflarımızı görmek için tıklayın.

 

Boyalı metal ürünlere lazer kazıma işlemi yapın.

Yazan:

Boyalı metal ürünlere lazer kazıma işlemi yapın.

Metalin üzerine lazer kazıma işlemi yapar mı, metal malzemeyi lazer makinesi keser mi? gibi soruları soran müşterilerimizi bilgilendirmek için bu yazımızda ham metal ve boyalı metal arasındaki farkı yazacağım ve boyalı metal ürünlere lazer kazıma işlemi yapılmış ürün görsellerine bakacağız.

Satışını yaptığımız lazer kesim makineleri üzerinde bulunan RECI marka lazer tüpün ışın kaynağı karbondioksit (CO2) dir.

Karbondioksit lazer tüpleri ile ekstra yapılan bir durum (oksijen desteği vb.) yok ise metal yerine ametal ürünlere işlem yapabilirsiniz.

Pleksi, akrilik, mdf, sunta, kontrplak, plastik, kauçuk, mermer, kağıt, karton vs. gibi materyallere lazer kazıma, lazer markalama ve lazer kesim işlemleri yapabilirsiniz.

Karbondioksit lazer makinesi ile metal ürünlere işlem yapabilmeniz için malzemenin üzerinin boyalı olması gerekir yani saf metal yerine boyalı metal olması gerekir. Lazer makinesi boyalı metale, kazıma ve markalama işlemleri yapabilir yani metal üzerindeki boyaya işlem yapar. Metal ve boyalı metal malzemeye lazer kesim işlemi uygulayamaz.

Aşağıda lazer makinesi ile işlem yapılmış boyalı metal ürünlere göz atabilirsiniz.

Eloksallı alümünyum lazer kazıma kalem
Eloksal alüminyum kalem üzerine lazer kazıma işlemi yaparak kişiye özel kalem yapabilirsiniz.
devam

Lazer kesim sanatı.

Yazan:

Lazer kesim sanatı.

Şimdiye kadar lazer makinesi ile hangi malzemelere işlem yapabileceğinizi yazdık ve ilham vermesi açısından lazer makinesi ile yapılmış ürünlere sayfamızda yer verdik.

Bu yazımızda ise lazer makinesi ile lazer kesim işlemi yapılmış sanatsal görsellere yer vereceğiz.

Lazer kağıt kesim
Defter sayfalarına tek tek lazer kesim işlemi uygulanmıştır.
devam

Lazer makine lensi

Yazan:

Lazer makine lensi

Lazer kesim makinesinde kullanılan Positive Meniscus lensler.

Lazer lens, lazer ayna gibi lazer yedek parça ihtiyacınız olduğunda 0212 438 16 26 numaralı telefonumuzu arayabilirsiniz.

[table id=6 /]

[table id=5 /]

Lazer kesim makinesi ile ahşap kutu yapımı.

Yazan:

Lazer kesim makinesi ile ahşap kutu yapımı.

Lazer makinesi ile mdf, kontraplak, sunta gibi ahşap malzemelere lazer kesim, lazer kazıma ve lazer markalama işlemleri yapabilirsiniz.

Sadece ahşap malzemeler ile sınırlı değil, pleksi, akrilik, kauçuk, plastik, cam, deri, vinleks, kot, kumaş, kağıt, karton gibi birbirinden farklı materyallere lazer kesim, lazer kazıma ve lazer markalama işlemleri yapabilirsiniz.

Lazer kesim işleminde dikkat etmeniz gereken husus malzeme kalınlığına göre lazer tüp seçimi yapmalısınız.

Lazer ahşap kesim kutu

Aşağıdaki lazer makinesi ile MDF malzemeye lazer kesim ve lazer kazıma işlemleri yaparak kutu yapımı videosunu izleyebilirsiniz.

Lazer makinesi bu işlemleri çok hızlı ve hassas bir şekilde yapar.

Lazer makinesi satın almak için 0212 438 16 26 numaralı telefonumuzu arayarak bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Lazer Lens focus yüksekliği nasıl hesaplanır?

Yazan:

Lazer kesim makinelerinde kullanılan odaklayıcı mercekler (focusing lens) lazer ışınını incelterek işlem yapmanıza olanak verir.

Lazer makinesinde en iyi performansı işlem yapılacak malzeme yüzeyi, odaklanmış en ince noktada olursa elde edilir. Daha hızlı kesim yapılır, daha güçlü kazıma yapılır. Lazer gücünüzü en ince noktada toplamak cm² üzerine düşen lazer gücünü artırmaktır.

lazer lens

Yukarıdaki resimde focus yüksekliği 63.5 mm (2.5 inc) lens örneği verilmiştir.

Lazer kafada bulunan lens ile materyal arası 63.5 mm olmalıdır.

Farklı kalınlıkda bir materyal ile çalışma yapacağınız zaman elinizde focus aparatınız yok ise focus yüksekliğini hesaplamanız için size ipucu vereceğim.

Lazer kafanın ucundan lense doğru gidecek şekilde bir kürdan veya farklı bir çubuk ile hafifce dokunarak mesafeyi ölçün ve kalan kısmı da kullanmış olduğunuz lens ölçüsüne göre eşitleyin.

Lazer makinesi yedek parça ihtiyacınız için 0212 438 16 26 numaralı telefonumuzu arayabilirsiniz.

Lazer kesim tekstil ürünleri.

Yazan:

Lazer kesim tekstil ürünleri.

Günümüzde lazer kesim kumaşlar popüler bir hale geldi ve çoğu modacının defilesinde lazer kesim işlemleri yapılmış kıyafetlere rastlamak mümkün.

Lazer makinesi malzemeye dokunmadan ve hasar vermeden, hassas ve çok hızlı bir şekilde işlem yaptığı için tekstil sektöründe lazer kesim makinesine ihtiyaç duyulmaktadır.

Lazer makinesi ile deri, suni deri (vinleks), lateks, kauçuk, ipek, polyester ve diğer sentetik dokuma kumaş dahil olmak birbirinden farklı materyallere lazer kesim, lazer kazıma ve lazer markalama işlemleri yapabilirsiniz.
devam

Lazer kazıma işlemi yapılmış merdaneler.

Yazan:

Lazer kazıma işlemi yapılmış merdaneler.

Lazer makinesi ile ahşap malzemelerinize lazer kesim, lazer kazıma ve lazer markalama işlemleri yapabilirsiniz.

Merdane, oklava, cam bardak, vazo gibi silindirik ürünlere işlem yapabilmemiz için Rotary Ünitesine ihtiyacımız var.

Rotary Ünitesi sayesinde cam bardak, şişe ve vazo gibi silindirik ürünlere 360 derece lazer kazıma ve lazer markalama işlemleri yapabilirsiniz.
devam

Lazer kazıma doğrama tahtası.

Yazan:

Lazer kazıma doğrama tahtası.

Lazer makinesi ile hangi malzemelere ve neler yapabileceğinize dair fikir edinebilmeniz açısından sayfamızda birbirinden farklı paylaşımlar yapıyoruz.

Bu yazımızda da lazer kazıma işlemi yapılmış kesim tahtası, doğrama tahtası ürünlerine yer vereceğiz.

Lazer makineleri ile MDF, kontraplak, sunta gibi ahşap malzemelerinize lazer kesim, lazer kazıma ve lazer markalama işlemlerini çok hassas ve hızlı bir şekilde yapabilirsiniz.
Sadece ahşap malzeme ile sınırlı değil, pleksi, plastik, kauçuk, cam, kağıt, etiket, karton, seramik, kristal gibi birden çok materyale işlem yapabilirsiniz.

lazer kazima doğrama tahtası
devam

Lazer kesim pleksi küpe modelleri.

Yazan:

Lazer kesim pleksi küpe modelleri.

Lazer makinesi ile pleksi, akrilik malzemelerinize lazer kesim, lazer kazıma ve lazer markalama işlemleri yapabilirsiniz.

Lazer makinesi bu işlemleri çok hızlı ve hassas bir şekilde yapar.

Bilgisayardaki çiziminiz ne ise aynısını malzemenize işler ve gerekli ayarları yaptıktan sonra malzemenize zarar vermeden işlem yapar.
devam

Page 1 of 5 12345